Wizyta Przedszkolaków w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radymnie.

W dniach 16 i 17 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radymnie odbyły się zajęcia czytelniczo – plastyczne pt. „W poszukiwaniu Pani Wiosny”. W zajęciach uczestniczyły dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Parafialnego im. Św. Mikołaja w Radymnie.
Tematem przewodnim była zbliżająca się wiosna. Podczas spotkania dzieci chętnie i aktywnie  dzieliły się spostrzeżeniami na temat zjawisk przyrodniczych zachodzących wiosną i opowiadały o pierwszych jej oznakach. Następnie wysłuchały Listu od Pani Wiosny, w którym to Wiosna prosi dzieci o rozwiązanie kilku zagadek oraz odnalezienie w sali biblioteki ukrytych zielonych listów, na których widniały pierwsze zwiastuny nadchodzącej wiosny. Wszystko to powiązane było z odczytaniem stosownych wierszy i opowiadania pt. „Wiosna u niedźwiadka”.
W następnej części spotkania odbyły się zajęcia plastyczne. „Przyjaciele Józefa” wykonały piękne wiosenne żonkile, natomiast „Perełki Maryi” przyozdobiły suknię Pani Wiosny kolorowymi kwiatami.
Wszystkie dzieci wspaniale rozwiązywały zadania i zagadki oraz pogłębiły swoją wiedzę na temat otaczającej nas przyrody.

Agnieszka Bojarska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *