Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, obchodzonych 23 kwietnia, Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedziły dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola Samorządowego w Radymnie.

Głównym celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z obchodzonym świętem książki. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały wiersza Jana Chaszcza pt. „Skarga Książki”. Odpowiadały za zadawane im pytania, m. in.  jak należy obchodzić się z książkami ,w jaki sposób o nie dbać i szanować.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dowiedziały się co to jest biblioteka i jaką rolę pełni. Dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni, dzięki temu zapoznały się ze zbiorami bibliotecznymi oraz  układem książek na regałach.

W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci odgadywały zadawane im zagadki związane z postaciami z bajek i baśni.

Celem spotkania było rozbudzenie  zainteresowań czytelnictwem, wdrażanie do poszanowania książek oraz wspieranie czytelnictwa od najmłodszych lat.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale i z obietnicą, że wrócą do nas ponownie, aby móc się zapisać i skorzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *