„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Z tej okazji panie bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radymnie odwiedziły radymniańskie przedszkola aby czytać dzieciom.

7 czerwca odbyły się zajęcia czytelnicze dla wszystkich dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego, gdzie czytano baśń braci Grimm –  „Pani Zima”. Przedszkolaki z uwagą i wielkim zainteresowaniem wysłuchały baśni, a następnie odpowiadały na zadawane im pytania.

8 czerwca panie bibliotekarki odwiedziły Przedszkole Parafialne im. Św. Mikołaja w Radymnie aby przeczytać ulubione baśnie Andersena i braci Grimm.

W grupie 6 – latków –  Perełki Maryi nastąpiło podsumowanie autorskiego programu  z edukacji matematycznej, który był realizowany we współpracy z biblioteką .Dzieci uczestniczyły w konkursie na najlepszego znawcę bajek. Wszyscy wykazali się doskonałą znajomością ulubionych baśni i bajek. W nagrodę otrzymały upominki oraz pamiątkowe medale.

Przedszkola otrzymały „Złotą Listę Książek” do czytania dzieciom,  proponowanych przez Fundację „Cała Polska czyta dzieciom”, które dobierane są ze szczególną starannością wg grup wiekowych oraz ściśle określonych kryteriów.

Celem spotkań czytelniczych było rozwijanie zainteresowań i umiejętności czytelniczych oraz rozbudzenie zapału do czytania książek, jako klucza do wiedzy i sprawności umysłu. To również okazja do podkreślenia zalet wynikających z czytania dziecku przynajmniej 20 minut codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *