Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. Dla dzieci, które spędzają  ferie w mieście przygotowaliśmy bogatą ofertę kulturalną. Spotkania  zostały tak zaplanowane, aby każde dziecko mogło spędzić czas w miły i atrakcyjny sposób.
Dużo radości przyniosły dzieciom  zajęcia plastyczne, techniczne rozwijające ich zdolności manualne, twórcze myślenia i wyobraźnię. Dzieci lepiły figurki z modeliny, przygotowały prezenty walentynkowe w postaci serduszek z papierowej wikliny, koszyczków w kształcie serduszka i  wiele innych.
Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty projektowania i zdobienia koszulek. Inwencjom twórczym nie było końca. Powstały wielobarwne , pomysłowe koszulki, które zostaną pamiątką naszych feryjnych spotkań.
Kolorowe mydełka to kolejna propozycja ferii.  Pachnące, kolorowe, ekologiczne, twórcze i zarazem edukacyjne zajęcia z produkcji zdrowego naturalnego mydła glicerynowego. Pod okiem animatorów dzieci mogły eksperymentować z formą, kolorem, fakturą i aromatami, dzięki czemu nasze warsztaty to niezapomniane chwile kreatywnej radości.
Atrakcją i dużą frajdą okazał się wyjazd dzieci do Radawy na kulig. Niestety aura tego roku nam nie dopisała ale alternatywą okazały się wozy z zaprzęgiem konnym. Po zakończonej przejażdżce na dzieci czekała ciepła herbata i gorące kiełbaski.
Zainteresowaniem cieszyły się również gry planszowe, puzzle, łamigłówki oraz zabawy ruchowe, które są doskonałą alternatywa dla telewizora, komputera , smartfona. Zapewniają dobrą zabawę, rozwijają wyobraźnię, uczą logicznego myślenia.
Nie zabrakło również spotkań przy ciekawej książce. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały czytanych im  bajek.
Dużą popularnością cieszyły się projekcje filmowe „W zimowym kinie”, które były doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu, nie tylko dla najmłodszych ale także całych rodzin.

Czas ferii to wspaniała okazja do wspólnej zabawy i nauki dla naszych najmłodszych czytelników. Dziękując za obecność już dziś zapraszamy  do uczestnictwa w drugim tygodniu ferii zimowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *