Ferie zimowe już za nami. Drugi tydzień upłynął nam równie miło i przyjemnie, jak pierwszy. Dzieci z ochotą i radością korzystały z zaproponowanych form aktywności i prowadzonych zajęć.

Spotkania zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas. A chętnych nie brakowało.

Drugi tydzień spotkań rozpoczęliśmy od prac plastycznych, czyli Figle Migle z modeliny, tym razem dzieci ulepiły świnkę.  Nie obyło się od gier i zabaw stolikowych, jak również urozmaicono czas czytając  dzieciom na głos ulubione bajki.

Przygotowując się do balu karnawałowego uczestnicy ferii  wykonali  oryginalne i pomysłowe maski oraz stroje karnawałowe. Młodzi artyści mieli do dyspozycji różnorodne materiały plastyczne: kolorowe bibuły, krepiny, cekiny, brokaty i piórka .

Dużym zainteresowaniem cieszyły się projekcje bajek  „W zimowym kinie”, które były doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu, nie tylko dla dzieci ale i dla całych rodzin.

Uwieńczeniem ferii był bal karnawałowy, na który licznie zebrały się dzieci przebrane w kolorowe stroje, nie zabrakło księżniczek , rycerzy, supermenów i wielu innych postaci z bajek. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Nie zabrakło pokazów tańca, konkursów z nagrodami.  W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

Wszystkim uczestnikom zimowych ferii oraz rodzicom serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i liczne przybycie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *