Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza  Hansa Christiana Andersena, ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, wspieranie czytania przez najmłodszych oraz promowanie wartościowej literatury  i grafiki dla młodego czytelnika.
To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych. To także święto dla miłośników książek, ponieważ wśród książek dla dzieci można odnaleźć prawdziwe perełki.

W obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci włącza się także Biblioteka Publiczna. W ramach tego święta, w dniu 2 kwietnia w bibliotece odbyło się spotkanie czytelnicze, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 2 b ze Szkoły Podstawowej w Radymnie.
Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać źródło pochodzenia tego święta oraz  jak jest ono obchodzone na całym świecie. Dzieci chętnie pochwaliły się swoimi ulubionymi książkami, które przyniosły ze sobą i  opowiedziały dlaczego tak je lubią.
W trakcie spotkania  wzięły udział w zabawach dydaktycznych i dyskusjach na tematy związane z książką.
Odbył się również mini quizie ze znajomości baśni i bajek. Uczniowie wykazali się świetną wiedzą, poradzili sobie z rozwiązaniem wszystkich bajkowych zagadek. Każdy uczeń został odznaczony  orderem „Przyjaciela Książki”.

Uczniowie mogli zaprezentować również swoje zdolności plastyczne wykonując ilustrację do ulubionej książki. Wszystkie rysunki umieszczone są w galerii  biblioteki.

Był również czas na samodzielne poszukiwanie książek oraz czytanie.
Spotkanie przebiegło w  wesołej i sympatycznej atmosferze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *