Miejska Biblioteka Publiczna w Radymnie przystąpiła do udziału w II edycji ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek.

Projekt skierowany jest do dzieci przedszkolnych w  wieku od 3 do 6 lat.
Każde dziecko, które wraz z rodzicem odwiedzi naszą bibliotekę otrzyma  Wyprawkę Czytelniczą – „Pierwsze czytanki dla…” Książka dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb młodego człowieka. Starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych. W wyprawce znajdą coś dla siebie również rodzice i opiekunowie. Przygotowana jest broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, przypominająca rolę czytania w życiu młodego człowieka.

Przy zapisie dziecko otrzyma również Kartę Młodego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki, czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu 10 naklejek przedszkolak zostanie uhonorowany imiennym dyplomem oraz przypinką z nazwą Mała Książka – Wielki Człowiek.

Kampania społeczna ma zachęcić dzieci do czytania i wypożyczania książek, a rodziców do nawyku codziennego czytania z dzieckiem. Akcja przypomina o korzyściach wynikających z czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Pozwala to wspierać rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości, rozwija wyobraźnię i słownictwo, a także uczy myślenia i odróżniania dobra od zła.

Więcej informacji na stronie : www-wielki-czlowiek.pl

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do odwiedzania naszej biblioteki i wspólnego czytania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *