Drodzy czytelnicy informujemy, że Biblioteka w Wielki Piątek będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia,

ciepłej i rodzinnej atmosfery przy wielkanocnym stole.

Niech ta Wielkanoc będzie dla Nas wszystkich

zapowiedzią odrodzenia pokoju na całym świecie.

Elżbieta Kuchta Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radymnie

Warsztaty Wielkanocne – część II

Dziś Naszą Bibliotekę odwiedziła kolejna grupa ze Szkoły Podstawowej w Radymnie – klasa 3A. Opiekunkami grupy były Pani Anna Biesiadecka oraz Pani Iwona Brzuchacz. Uczniowie wykonywali wielkanocne zajączki przy dźwiękach muzyki klasycznej. Następne spotkanie odbędzie się po Świętach podczas pasowania na Czytelnika.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów. Przystanek Szwecja!

W nawiązaniu do przypadającego 2 kwietnia (w 2023 roku jest to niedziela) Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz trwającej od stycznia do czerwca br. prezydencji Szwecji w Radzie UE, szkoły podstawowe z Podkarpacia zostały zaproszone do wzięcia udziału w akcji czytania na głos uczniom i uczennicom fragmentów szwedzkiej literatury dziecięcej.
Miło nam poinformować, że Nasza Biblioteka została zaproszona do wzięcia udziału w tym projekcie😍
Zajęcia czytelnicze odbyły się we wszystkich grupach w Przedszkolu Parafialnym w Radymnie. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów szwedzkiej literatury dziecięcej m.in. książkę „Lotta z ulicy Awanturników”- Astrid Lindgren. Inicjatywa ta ma na celu zapoznanie młodych czytelników z bogactwem kultury europejskiej. Mamy nadzieje na kolejne tak wspaniały projekty promujące czytelnictwo.😃