Czerwiec obfituje w akcje promujące czytanie. Powstają liczne projekty, by w ciekawy i niekonwencjonalny sposób zachęcić do czytania i odwiedzania bibliotek. Tysiące dzieci i nastolatków z całej Polski włączają się w te akcje w swoich bibliotekach, szkołach, parkach, rynkach i innych ciekawych miejscach. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania… sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Nasza Biblioteka we współpracy ze Szkołą Podstawową postanowiła wziąć udział w tej ogólnopolskiej zabawie: #JakNieCzytamJakCzytam..
Oj…się działo. Przed budynek Szkoły Podstawowej w Radymnie, wyszli wszyscy obecni w tym dniu uczniowie klas IV-VIII i nauczyciele z panem dyrektorem na czele. Zaczęliśmy ustawianie się do zdjęcia. W wyniku działań starszych i młodszych miłośników książek, powstały zdjęcia i filmik, wykonane dronem przez zaprzyjaźnionego z nami Mateusza Buśko. Dzięki wspólnym staraniom powstał żywy napis: „…JAK NIE JAK TAK…” oraz krótki filmik ukazujący proces jego tworzenia.
Dziękujemy tym wszystkim, którzy mimo skweru oraz ataku mniejszych i większych stworzeń zamieszkujących szkolny trawnik wytrwali do końca naszych działań. Mamy nadzieje, że ten wspólny wysiłek usatysfakcjonuje uczestników tego projektu. Każdy może wyrazić swoje zdanie lajkiem na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej lub Szkoły Podstawowej w Radymnie, gdzie można obejrzeć wynik naszych wysiłków.

Link z filmikiem mogą obejrzeć Państwo tutaj:  <a href=https://youtu.be/IFsFA8rntFE>JAk nie jak tak</a>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *